Вълшебните свойства на хумата

Хумата е позната от древни времена. Тя има невероятното свойство да поглъща всички болести. Хумата притежава силно абсорбиращо действие, затова е определяна и като идеално лечебно средство както за вътрешно, така и и външно използване. Ако се употребява вътрешно хумата извлича всички отрови от организма – токсини и патогенни микроби и ги извежда от тялото.

Хумата има свойства да премахне възпаленията. Тя лекува гнойна тъкан и почиства абцеси, ранички, язви. Невероятно успокояващо средство при силно главоболие, болки в кръста, подутини, абцеси, интоксикации и др. Хумата изхвърля от организма шлаки, гной, излишни течности. Това се дължи на факта, че хумата съдържа радий, който неутрализира и извлича от организма всичко, което гние и се разлага.

В природата съществуват няколко вида глина, които се различават както по цвят, така и по минералния си състав. Затова и влиянието върху тялото, кожата и косата е различно.

Бяла хума

Много фина, но по-бедна откъм минерален състав. Съдържа каолинат, примесен с алуминий и силиций. Благодарение на неутралното си pH се понася добре от всички типове кожа, дори и от най-сухата. В козметиката се ползва за почистване на лице, извличане на токсини от кожата и стимулация и регенерацията на клетките.Ползва се и под формата на пудра като естествено заздравяващо средство при подсечена и наранена кожа.

Зелена хума

Съдържа магнезий, калций, калиев карбонат, манган, фосфор, цинк, алуминий, мед, кобалт, молибден. Зелената хума е най-подходяща за нормална мазна коса и кожа. Регулира успешно мастната секреция. Зелената хума почиства кожата, подхранва я с необходимите минерали и заздравява наранените зони

Жълта хума

Извежда токсините от организма и насища кожата с кислород. Богата на желязо и калий. Много подходяща за отпуснат и застаряваща кожа. Подхранва със кислород, тонизира кожата и възвръща свежия й вид. Ползва се и при чупливи коси

Сива хума

Овлажнява и тонизира кожата. Подходяща за суха, деликатна и чувствителна кожа. При редовна употреба връща блясъка й.

Как да използване хумата в маски за лице :

1. Маската с хума трябва да се приготвя в дървена или стъклена купичка. Металните съдове са неподходящи.

2. Маската се приготвя непосредствено преди употреба..

3. Сместа се нанася непосредствено преди употреба

4. Нанася се равномерно върху лицето като внимавате с местата, където кожата е много фина – около очите и устните.

5. Ако използвате хума за подхранване на боядисана коса, ще премахне цвета й. Обратното – ако искат да си върнете естествения цвят, правете си маски с хума два пъти седмично.

6. Не оставяйте маската да изсъхне съвсем, защото ще навреди на кожата. След като премахнете хумата с топла вода поставете силно овлажняващ крем.

Ето и 5 маски за лице с хума

които ще накарат кожата ви да заблести и да стане гладка и нежна като кадифе:

Маска за лице с хума за мазна кожа

2-3 л. зелена хума, сок от половин лимон, 2 капки етерично масло от салвия, 2 капки етерично масло от грейпфрут. Зелената хума има способността да почиства порите в дълбочина. Действието и се подсилва от маслото от грейпфрут. Маслото от салвия има себорегулиращ ефект. Лимоновият сок стяга порите.

Маска за лице с хума за акнеична кожа

3 л. зелена хума, 1 с. л. бирена мая. Добавете и малко вода, за да се получи еднородна консистенция. Хумата почиства кожата в дълбочина и отпушва порите. Бирената мая пък има силно пречистващо и противовъзпалително действие.

Маска за лице с хума за бактериално акне

3.с.л. зелена хума, 2.с. л. лимонов сок, 4 капки етерично масло от чаено дърво. маската е изключително полезна за така нареченото бактериално акне. Маслото от чаено дърво действа като естествен антибиотик.

Маска за лице с хума за уморена кожа

3.с. л. червена хума, малко сок портокал, 4 капки етерично масло от канела. Червената хума и маслото от канела изключително мощно стимулират кръвообращението. Сокът от портокал нежно ексфолира и зарежда кожата с вит. С. маската с червена хума укрепва и капилярите.

Ексфолираща маска за лице с бяла хума

Обогатява кожата с кислород, повлиява добре мазна и проблемна кожа. Да не се нанася при акне и разширени кръвоносни съдове. Маските от бяла глина са няколко вида: почистващи, изсушаващи, подхранващи и маски за проблемна кожа. Внимавайте, когато избирате коя е подходящата за вас. Преди маската е хубаво да направите пилинг или парна баня. Маската за почистване на лице се прави два пъти седмично. При нормална кожа можете да си позволите да правите такава маска в период от 10 дена, при мазна кожа два пъти седмично и при суха кожа веднъж седмично.

Ето и как да си приготвите маска за почистване на лицето – настържете голямо парче краставица на ситно и смесете с бялата глина измивате след 15 минути с хладка вода. Нанасяте маската върху лицето си в равномерен пласт и стоите за 15 минути .Това ще тонизира, почисти и избели лицето ви.

Хумата освен, че е идеално почистващо средство за кожата притежава и редица лечебни свойства.



 Коментари